Fizjoterapeuta
Masaż klasyczny, leczniczy, sportowy
Wojciech Pogorzelec
Rejestracja: tel. 501 530 670
Kinesiotaping - Polega na nakładaniu taśm na i wokół mięśni w celu wspomagania lub hamowania napięcia mięśniowego. Dodatkowo zastosowanie technik korekcyjnych takich jak mechaniczna, limfatyczna, więzadłowa/ścięgnowa, powięziowa, przestrzenna i funkcjonalna może wspomagać wymienione wyżej techniki podstawowe. Kinesiotaping można stosować w połączeniu z zabiegami fizykoterapeutycznymi.
Urazy sportowe - porady i leczenie kontuzji
Profilaktyka i terapia skierowana do osób aktywnych fizycznie, zarówno do zawodników jak i amatorów. Odpowiedni dobór ćwiczeń, specjalistyczna rozgrzewka, stretching, ćwiczenia stabilizacyjne, profilaktyka urazów sportowych.
FMS - Stymulacja Elektromagnetyczna
- Innowacja bezdotykowa metodą stymulacji
- W sposób nieinwazyjnej i bezbolesny umożliwia stymulację głębokich tkanek
- Pozwala na łatwe dotarcie do każdej części ciała bez skutków ubocznych
- Wysoka skuteczność w leczeniu bólu stawów, mięśni, zaburzeń nerwów obwodowych
- Rozluźnianie napięcia mięśniowego schorzenia kręgosłupa tj. ostry i przewlekły ból lędźwiowy, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, rwa kulszowa, bóle miejscowe i pochodne odcinka szyjnego kręgosłupa
- Skuteczne leczenie problemu nietrzymania moczu, niesprawności układu moczowo-płciowego
- Problemy z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn
- Niekrępująca terapia (możliwość wykonywania zabiegów przez ubrania)
Fala Uderzeniowa
Terapia Falą Uderzeniową (SWT - Shock Wave Therapy) jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapnienia fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się i wspomaga proces leczenia w obszarze poddanym terapii.
Zastosowanie:- kolano skoczka (uszkodzenie więzadła rzepki)
- kolano biegacza (zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego)
- łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej)
- ostroga piętowa
- zapalenie powięzi podeszwowej stopy
- syndrom bólu mięśniowo-nerwowych
- ból ścięgna podeszwowego
- ból ścięgna Achillesa
- syndrom brzegu kości piszczelowej
- bóle barku
- zwapnienie w obrębie mięśni i tkanek miękkich stawów
- bóle w pachwinie (przeciążeniowe z mm. przywodzicieli uda)
- punkty spustowe
Diatermia radiofalowa
Terapia diatermią krótkofalową generuje z niesamowitą skutecznością i bezboleśnie ciepło endogenne - energię potrzebną do polepszenia krążenia krwi we wszystkich częściach ludzkiego ciała oraz bardzo skutecznego drenażu limfatycznego. Ponadto wykazuje wysokie działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Elektroterapia
Elektroterapia zajmuje się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w których wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych.
Zabiegi wchodzące w skład elektroterapii:- Galwanizacja
- Jonoforeza
- Elektrostymulacja
- Prądy diadynamiczne
- Prądy Kotza
- TENS
- Prądy interferencyjne Nemeca
- Prądy Trabeta
Laseroterapia
Laser działa leczniczo i przeciwbólowo - wywołuje drgania atomów w naświetlanych komórkach i tkankach bez ich destrukcji. Promieniowanie laserowe przenika w głąb tkanek i wywołuje reakcję łańcuchową - przekazuje efekty zabiegu leczniczego głębiej, nawet do kilku centymetrów w głąb tkanek.
Efekty zabiegu:- efekt biochemiczny - wydzielanie histaminy i serotoniny (aktywacja procesów odpornościowych organizmu - działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwbólowe),
- efekt bioelektryczny - stymulacja wydzielania ATP (adenozynotrifosforanu) - przekaźnika energetycznego żywego organizmu,
- efekt bioenergetyczny - stymulacja odżywiania komórek poprzez poprawę mikrokrążenia i przyspieszenie przemiany materii, co za tym idzie - wpływ na syntezę białka oraz na regenerację komórek (przyspieszenie procesów leczniczych).
- Urazy narządów ruchu (mięśni, więzadeł, kości, stawów),
- Zespoły bólowe kręgosłupa,
- W chorobach dermatologicznych np. wykwity skórne, owrzodzenia, trądzik pospolity, półpasiec,
- Przeciwobrzękowo, stymulująco na regenerację,
- W chorobie zwyrodnieniowej stawów,
- We wszystkich stanach wymagających pobudzenia gojenia się ubytku tkankowego.
Ultradźwięki
Ultradźwięki - podczas zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości 800-24000 kHz. Zjawiska występujące w tkankach ludzkich poddanych działaniu ultradźwięków są bardzo różne w zależności od miejsca ich stosowania. Podstawowym efektem działania ultradźwięków na tkanki jest działanie mechaniczne zwane "mikromasażem", a spowodowane jest wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej. Również bardzo ważną składową ich działania jest wpływ na biochemię tkanek, prowadzący do ich lepszego utleniania.
Zabiegi ultradźwięków mają działanie:- przeciwbólowe
- zmniejszające napięcie mięśniowe
- rozszerzające naczynia krwionośne
- hamujące procesy zapalne
- likwidujące tzw. ostrogi piętowe
- powstawanie związków aktywnych biologicznie
- wpływ na enzymy ustrojowe