Zadzwoń i zarejestruj się:

81 532 90 90

Od lat dbamy o zdrowie naszych pacjentów

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie dobierając takie metody leczenia by jego efekty były długotrwałe oraz widoczne w jak najkrótszym czasie.

Kapilaroskopia

Kapilaroskopia - profesjonalna, nieinwazyjna ocena mikrokrążenia

Badanie kapilaroskopowe polega na oglądaniu włosowatych naczyń krwionośnych w dużym powiększeniu (20 do 200-krotnym). Zazwyczaj ogląda się naczynia wału paznokciowego rąk lub stóp.

Badanie kapilaroskopowe dostarcza wielu cennych informacji dotyczących budowy oraz czynności naczyń krwionośnych. Pozwala również na dynamiczną ocenę w czasie, obserwację postępu zmian naczyniowych, czy odpowiedź na zastosowane leczenie. Najczęściej badanie to wykorzystywane jest jako standard w diagnostyce objawów i zespołów Raynauda, głównie w przebiegu chorób tkanki łącznej.

Jednak w ostatnim czasie pojawiły się nowe wskazania do wykonania kapilaroskopii, dzięki której czasami można ocenić kapilary naczyniowe w trądziku różowatym, zapaleniu łojotokowym skóry, łuszczycy, jak również w nadciśnieniu tętniczym, otyłości, odmrożeniach i zaburzeniach neurologicznych.

Wideokapilaroskopia

Wideokapilaroskopia – jest nowocześniejszym wariantem tego badania, pozwalającym na rejestrację i archiwizację wyników badań. Przy tym badaniu wykorzystuje się specjalną kamerę, z której obraz, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, ogląda się na monitorze komputera. Wykonane w czasie badania zdjęcia zostają zapisane i są przechowywane, co pozwala na ich dokładną ocenę i porównanie obrazów z badań wykonanych w różnym czasie.

Przygotowanie do badania kapilaroskopowego:
W ciągu 2 tygodni poprzedzających badanie nie należy wykonywać manicure. W dniu badania paznokcie rak nie mogą być pomalowane. Jeżeli stan badanego na to pozwala, na dzień przed badaniem zaleca się odstawić leki rozszerzające naczynia krwionośne. W ciągu 6 godzin poprzedzających badanie nie należy: spożywać pokarmów i napojów zawierających kofeinę, pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu, palić papierosów. Należy zgłosić się min. 20 minut przed badaniem, tak aby naczynia krwionośne rąk przystosowały się do temperatury pomieszczenia (zalecenie szczególnie ważne zimą).

15

leakrzy dermatologów

2

chirurgów onkologicznych

12

osób personelu pielęgniarskiego

10

łóżek oddziału stacjonarnego

Kontakt z nami

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
MED-LASER

ul. Młyńska 14A (wejście od ulicy 1-go Maja 49),
20-406 Lublin
telefon: 81 532 90 90

Rejestracja czynna:
poniedziałe-czwartek: 9:00-17:00
piątek: 9:00-15:00


Przejdź do kontaktu ›