Zadzwoń i zarejestruj się:

81 532 90 90

Od lat dbamy o zdrowie naszych pacjentów

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie dobierając takie metody leczenia by jego efekty były długotrwałe oraz widoczne w jak najkrótszym czasie.

Terapia Fotodynamiczna

Istotą tej metody jest dostarczenie substancji zwiększającej fotowrażliwość do tkanek chorobowo zmienionych, a następnie zadziałanie na nie światłem o odpowiedniej długości i częstotliwości. Pod wpływem promieni UV dochodzi do powstania aktywnych rodników nadtlenkowych i hydroksylowych, a także tlenu singletowego. Cząsteczki te prowadzą do uszkodzenia struktur krytycznych dla przeżycia komórki tj: błony komórkowej, kwasów nukleinowych, a także innych białek, konsekwencją czego jest śmierć komórek w chorobowo zmienionych tkankach.

Metoda ta wydaje się stosunkowo bezpieczna ze względu na właściwości stosowanych substancji chemicznych, wysokie powinowactwo do komórek nowotworowych. Najczęściej stosowanymi preparatami, ze względu na łatwą dostępność, a także niewiele skutków ubocznych, są kwas 5-aminolewulinowy (ALA) i kwas metyloaminolewulinowy. (MAL) . Substancje te ulegają w skórze enzymatycznej przemianie chemicznej w kierunku protoporfiryny IX(PP-IX), która jest właściwym fotouczulaczem.

15

leakrzy dermatologów

2

chirurgów onkologicznych

12

osób personelu pielęgniarskiego

10

łóżek oddziału stacjonarnego

Kontakt z nami

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
MED-LASER

ul. Młyńska 14A (wejście od ulicy 1-go Maja 49),
20-406 Lublin
telefon: 81 532 90 90

Rejestracja czynna:
poniedziałe-czwartek: 9:00-17:00
piątek: 9:00-15:00


Przejdź do kontaktu ›