Zadzwoń i zarejestruj się:

81 532 90 90

Od lat dbamy o zdrowie naszych pacjentów

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie dobierając takie metody leczenia by jego efekty były długotrwałe oraz widoczne w jak najkrótszym czasie.

Łysienie plackowate

NZOZ MED-LASER

Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) - jest chorobą skórną o nieustalonej dotąd etiopatogenezie, która cechuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona. Dotyczy 2% pacjentów zgłaszających się do dermatologa. Choroba może pojawić się w każdym momencie życia, najczęściej jednak następuje to w dzieciństwie lub w młodym wieku. Postęp choroby może doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia skóry głowy, brwi, rzęs, włosów łonowych i pozostałego owłosienia.Im wcześniej zachorujemy na łysienie plackowate, tym trudniejsze jest leczenie. Do wypadania włosów dochodzi przez to, że nasz układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe i wywołuje zapalenie.

Często łysienie plackowate towarzyszy innym chorobom autoimmunologicznym, takim jak: zapalenie tarczycy, bielactwo, atopowe zapalenie skóry czy cukrzyca typu 1. Ta przypadłość jest często dziedziczona. Jej przyczyną może też być przewlekły stres, niedobory mikroelementów oraz problemy hormonalne.

Aby wspomóc walkę pacjenta z łysieniem, można zastosować leki takie, jak: środki miejscowo drażniące (tretinoin, cygnolina), alergeny kontaktowymi, preparaty immunomodulujące (PUVA), leki immunosupresyjne i przeciwzapalne cyklosporyna A, kortykosteroidy), środki stymulujące wzrost włosów (minoksydyl)

Inną, innowacyjną metodą walki z tą przypadłością jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Badania wykazały, iż u ponad połowy pacjentów nastąpił częściowy lub całkowity odrost włosów w powstałym wcześniej ognisku wyłysienia. Ponadto ta forma leczenia jest najmniej inwazyjna, nie powoduje skutków ubocznych u pacjenta ( w porównaniu do interakcji z lekami i preparatami). Zabieg jest szybki, praktycznie bezbolesny, przynosi trwałe efekty. Nasza placówka jest jedyna, która ma w swojej ofercie tego typu usługę ,świadczoną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

15

lekarzy dermatologów

2

chirurgów onkologicznych

12

osób personelu pielęgniarskiego

10

łóżek oddziału stacjonarnego

Kontakt z nami

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
MED-LASER

ul. Młyńska 14A (wejście od ulicy 1-go Maja 49),
20-406 Lublin
telefon: 81 532 90 90

Rejestracja czynna:
poniedziałe-czwartek: 9:00-17:00
piątek: 9:00-15:00


Przejdź do kontaktu ›