Zadzwoń i zarejestruj się:

81 532 90 90

Od lat dbamy o zdrowie naszych pacjentów

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie dobierając takie metody leczenia by jego efekty były długotrwałe oraz widoczne w jak najkrótszym czasie.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest powszechnie stosowaną techniką mającą na celu odmłodzenie skóry. W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła popularność tego zabiegu na całym świecie. Polega ona na mechanicznym złuszczaniu naskórka i/lub skóry właściwej bez uszkodzeń termicznych i objawów niepożądanych. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry mikrowarstwa po mikrowarstwie aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Pod względem głębokości ścierania odpowiada chemicznemu peelingowi i uszkadza skórę w znaczeniu mniejszym stopniu niż dermabrazja laserowa z wykorzystaniem lasera CO2 lub lasera Er: YAG.

Mikrodermabrazja jest chętnie wybierana przez pacjentów, którzy chcą niezbyt radykalnie poprawić wygląd swojej skóry, a jednocześnie woleliby uniknąć długiego czasu gojenia.
Zabiegi mikrodermabrazji przeprowadza się za pomocą mikrokryształków korundu, materiału naturalnego i neutralnego dla organizmu. Zmieszany z powietrzem pod ściśle określonym ciśnieniem ściera powierzchowne warstwy skóry, w ten sposób postępujący aż do pożądanej głębokości. Usunięcie powierzchownych warstw skóry stymuluje naturalną odbudowę nowej tkanki / pobudzenie nowego kolagenu. Skóra staje się gładsza, elastyczniejsza, jaśniejsza i młodsza. Głębsza dermabrazja może usunąć blizny, zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować delikatne zmarszczki, przebarwienia i zwiotczenia skóry.

Wyniki są natychmiastowe i możliwe do oceny wizualnie oraz przez dotyk.
Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 1 do 4 tygodni.
Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta.

Wskazania do mikrodermabrazji:
  • trądzik pospolity lub blizny potrądzikowe,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • zaskórniki, rozszerzone pory, blizny,
  • przebarwienia, delikatne zmarszczki, fotostarzenie
Przeciwskazania do mikrodermabrazji:
  • brodawki wirusowe, opryszczka, mięczak zakaźny,
  • zakażenia bakteryjne, przeczosy, świeże rany, keloidy,
  • skóra powiek, nowotwory skóry i znamiona,
  • terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem, tradzik krostowy i ropowiczy.
UWAGA! Przed przystąpieniem do zabiegu należy zdjąć szkła kontaktowe.

Postępowanie po zabiegu polega na stosowaniu przez conajmniej dwa dni tylko obojętnych żeli o właściwościach kojących oraz preparatów z filtrami słonecznymi o szerokim spektrum działania w celu zapobieżeniu przebarwieniom pozapalnym i unikanie ekspozycji na światło słoneczne.
Niewielki rumień i pewna nadwrażliwość skóry występuje przejściowo po zabiegu i ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach. Po mikrodermabrazji blizn potrądzikowych występuje punkcikowate krwawienie, rumień, zmiany o typie plamicy lub powstawanie niewielkich strupków.
Ustąpienie zmian krwotocznych i odtworzenie naskórka następuje po 3-5 dni.

Aparat do mikrodermabrazji
Informacja dla chorych o mikrodermabrazji .Jest powszechnie stosowaną techniką mającą na celu odmłodzenie skóry, poprawiającą wygląd blizn potrądzikowych oraz jako dodatkowa terapia leczeniu trądzika młodzieńczego. Polega na wykorzystaniu właściwości ścierającej kryształków tlenu glinowego do usuwania zewnętrznych warstw skóry

15

leakrzy dermatologów

2

chirurgów onkologicznych

12

osób personelu pielęgniarskiego

10

łóżek oddziału stacjonarnego

Kontakt z nami

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
MED-LASER

ul. Młyńska 14A (wejście od ulicy 1-go Maja 49),
20-406 Lublin
telefon: 81 532 90 90

Rejestracja czynna:
poniedziałe-czwartek: 9:00-17:00
piątek: 9:00-15:00


Przejdź do kontaktu ›